Korduma kippuvad küsimused
Keda soovitaksite enim tervendajatest?
Sellele küsimusele on väga raske ühest vastust anda. Eks ka tervendajad on spetsialiseerunud kindlale valdkonnale. Igaüks on tugev omas alas. Kindlasti tuleks vältida tervendajaid, kes eiravad tavameditsiini, seades ennast kõrgemale. See peaks olema esimene põhivalik. Samuti tasub olla äärmiselt ettevaatlik oma tervise füüsilise mõjutamisega(nõelravi, droogid, kaanid jne). Tegu on siiski olukordadega, kus otseselt tungitakse inimese organismi, kas siis naha või suu kaudu. Kaani ja nõelravi torkehaavad jäävad siiski ja alati ei ole garanteeritud toimingute steriilsus ja ohutus organismile. Kõige ohutum ja efektiivsem on siiski bioenergiaga mõjutamine ja sinna suunda tasub ka pilku pöörata. Veel paneks inimestele südamele järgmise nõuande – tõeline tervendaja ei luba mitte kunagi teha kedagi täiesti terveks. Tervendaja annab endast parima, aga lõpptulemus sõltub siiski tervendaja ja patsiendi koostööst. Inimene peaks ise uskuma oma tervenemisse, olema positiivse mõtlemisega, siis on ka lootust paranemisele. Tervendaja juurde tulek peab olema vabatahtlik ja mitte pealesunnitud. Eks meid kõiki nimetatakse tavainimese mõistes soolapuhujateks ja seda suuresti tänu just sellele, et on tervendajaid keda ei huvita mitte patsient, tema tervis, vaid midagi muud.
Seega soovin teile õigeid valikuid!
Kas ma peaksin võtma väljakirjutatud ravimeid?
Arsti poolt väljakirjutatud ravimite manustamine on iga inimese isiklik asi. Minul pole siin sõnaõigust. Juhul kui inimesele preparaat ei sobi, siis saab alati seda muuta perearsti juures.
Kas Teie töös on ette tulnud ka üllatusi?
On ja väga palju. Vahest isegi ahhetan tulemuste üle. Paljud tervenemisjuhud on olnud sellised, mida ma ise seletada ei oska. Tean, et kivid teevad imet – seepärast eriti ei muretse. Lasen ennast juhtida Loojal, kelle kätt ja juhatust pidevalt tajun.
Millised oleks Teie juurde tuleku tingimused?
Kõige tähtsam tingimus oleks see,et inimene oleks kaine!
Alati tuleb ette helistada ja konsulteerida – vahest võib olla tegu haigusega,mille puhul inimene ei pruugi abi saada. Mind eelnevalt teavitamata ja nõusolekut saamata ma kedagi kahjuks vastu võtta ei soovi.
Milliste haigustega pöörduvad naised Teie poole?
Neid haiguseid on olnud tegelikult seinast seina. Enim on siiski käinud naisi neeruvaagna põletiku, pea, selja, kaela, põie ja paljude muude hädadega. Neid hädasid vist ei jõuakski üles loetleda. Poleks iialgi uskunud, et tegelikult on keskmisel eesti naisel nii palju tervisehädasid. Naise loomus vist ongi selline, et ei kipu kellelegi kurtma oma hädasid ja nii jääbki mulje, et naised on palju tervemad kui mehed. Abi järgi minnakse alles viimases hädas.
Millistel päevadel töötate-kas ka puhkepäevadel?
Üldjuhul laupäev ja pühapäev on mul puhkepäevad. Väga harva ja erandkorras võtan vahest vastu ka laupäeviti kui inimesel muul ajal võimalust pole. Samuti ei võta ma vastu üks päev nädala keskel, kuna oma majapidamistööd tahavad tegemist.
Kas Teid sõna nõid, posija, samaan ei häiri?
Minupärast kutsutagu mind kuidas keegi soovib. Mind see absoluutselt ei häiri! Minu jaoks on hoopis olulisem see, kas inimene saab abi või mitte, kas suudan tema kannatusi leevendada. Nagu nimi ei riku meest, nii ka töö tegijat!
Mis Teid väsitab oma töös kõige rohkem?
Vaieldamatult pidev mõtlemine ja suhtlemine. Iga inimene, tulles tervendaja juurde, püüab temalt võimalikult rohkem informatsiooni hankida. Eriti väsitavaks ongi muutunud korduvad küsimused, mida mõnel päeval tuleb lausa mitmeid kordi üle seletada. Teine grupp inimesi on selliseid, kes tõesti endaga hakkama ei saa ja vajavad pidevat tervendajapoolset juhendamist. Neid inimesi püüan alati jõudumööda aidata ja toetada. Kolmas grupp on pesuehtsad telefoniterroristid, kes on võimelised sulle helistama lausa südaöösel ja tundide viisi näiteks oma koera või kassi tervisest pajatama. Vahest tekibki selline Ema Theresa tunne. Selleks ongi hea lahendus siinne rubriik, mis annab paljudele küsimustele vastused.
Kuidas läheb viimasel ajal?
Alati võiks ju minna paremini. Palju olen juurde õppinud ja üldse vaatan paljusid asju hoopis teise pilguga. Võtan asju rahulikumalt ja kui, siis üks etapp korraga. Üldiselt läheb hästi, ei saa kurta.